16 Şubat 2015 Pazartesi

ANNE VE BABALAR ÇOCUĞUNUZUN GELECEĞİ SİZİN ELLERİNİZDE

Çocuk yetiştirmek üstlendiğiniz rolü yaptığınız işi  (anne- baba, hoca, öğretmen) mesleği ciddiye almakla başlar. Günümüzde çocuk yetiştirmek artık eskisinden daha da zor. Çocuklarınızı iyi bir şekilde yetiştirmek için omuzlarınızda birçok yük var.
 Çocuklarımıza daha çok zaman ayırmak, onları daha çok sevmek, onlara daha fazla değer vermek, onlarla daha fazla ilgilenmek zorundayız. Bu kitap bu yükleri nasıl taşıyacağınızı anlatmaktadır. İki bölümden oluşan kitabımızın,

 Birinci bölümü çocukla iletişimin daha sağlıklı sürdürülebilmesi ve çocuk eğitimi üzerine yapılan uygulama ve düşünceleri,

 İkinci bölüm ise evde, okulda, yurtta, uygulanabilecek çeşitli bilgilerle dolu çözüm önerilerini anlatmaktadır.
 Bu kitap sayesinde öğretmenler- hocalar öğrencilerini daha iyi tanıyacak, çocukların aile modelleri hakkında daha geniş bilgi sahibi olup, öğrencilerle sağlıklı bir iletişimin nasıl kurulacağını öğrenip ergenlere daha iyi bir eğitim verebilme imkânı bulacaklardır.

 Anne&Babalar;
  Çocuklarına olumlu davranışı kazandırıp olumsuz davranışları nasıl ortadan kaldırabileceklerini, çocuk eğitiminde uyulması gereken kuralları,  başarılı çocuk eğitiminin nasıl olması gerektiğini, çocuklarının kendi kendilerine yeten vatana ve millete saygılı bir birey haline gelmelerini bu kitapta bulacaklardır.

                                                      “  İyi bir çocuk yetiştirmek hazineler dolusu
                                                          bir servetten daha değerlidir.”
                                                                                                         Salzmann                  


|