İslahiye'de kadınlara konferans

DHA
27.04.2017 - 12:10 |Son Güncelleme : 
DHA

Kadir ÇELİK/ İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA)- GAZİANTEP'in İslahiye İlçesi'nde müftülük tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında kadınlara yönelik 'Hz Peygamber, Güven ve Güven Toplumu' konulu konferans verildi.
İlçe Müftülüğü tarafından bir salonda verilen konferansa; İlçe Müftüsü Ramazan Dolu, Müftü Vaizi Mustafa Tunceli, Kur'an kursu kadın hocaları ve çok sayıda kadın katıldı. Müftülük tarafından katılımcılara gül dağıtılan konferansta uzman psikolojik danışmanı Sait Özdemir tarafından çeşitli bilgiler verildi. Özdemir, şunları söyledi:
"Peygamberimiz ailesine yardımcı olurdu. Aile'nin toplumun çekirdeğini oluşturduğunu, bir ailede güvenin sarsılması demek bu sarsılmanın toplumu etkilemesi anlamına geleceğini, ailede güveni sağladığımız zaman toplumdaki güvenide tekrardan kazanılmasına katkı sunmuş oluruzun altını çizerek İnsanlık küresel ölçekte bir güven bunalımı yaşıyor. Kimse kimseye güvenemez oldu. Buna göre iman ile güven arasında bir paralellik ilişkisi bulunmaktadır. İmanın olduğu yerde emniyet yani güven vardır. İmanın olduğu yerde emanete sadakat vardır. Güven, insan ilişkilerinin temelidir. Eğer bu temel sarsılırsa toplum hayatında fırtınalar, kasırgalar ve tufanlar kopar. Güvenin olmadığı yerde iman da yoktur, ya da gittikçe zayıflamış ve etkisiz hale gelmiştir. Güven, toplumu bir arada tutan en önemli sermayedir. İnsanlara değer verip, Efendimizi anlamaya çalışalım, yaşamaya çalışalım. Efendimizi, çocuklarımıza, gençlerimize ve çevremize anlatalım."
FOTOĞRAFLI

Bu blogdaki popüler yayınlar